سرخط خبرها:
استاندار سمنان:
10 هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان پرداخت شد
استاندار سمنان گفت: تا کنون 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات باهدف گره گشایی از مشکلات بخش صنعت و تولید در استان سمنان پرداخت شد.
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ، علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن یادگار امام (ره) استانداری افزود: تحقق شعار سال و جهش تولید با بهبود در کیفیت کالا ها ،سرعت در تولید وحمایت ویژه از واحدهای صنعتی و تولیدی انجام می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: آغاز فعالیت‌های کارخانجات و جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان بعد از کنترل بیماری کرونا روند عادی گرفته است.
وی اضافه کرد: شاهدیم که واحدهای تولیدی و کارخانجات استان گاهی دچار مشکلات نقدینگی هستند که می‌بایست مشکلات آنها به طور جدی پیگیری و روند حل مشکلات آنان سرعت گیرد .
استاندار سمنان با تاکید بر تحقق شعار سال ، گفت: تاکید ما براین است که همزمان با افزایش تولید در کارخانجات، روند پیگیری مشکلات این واحدها از سوی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها نیز سرعت گیرد.
آشناگر، عملکرد دستگاه‌های اجرایی در جذب تسهیلات رونق تولید را مثبت ارزیابی کرد و افزود: تاکنون بیش از 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از سوی بانک‌های عامل استان پرداخت شده و پنج هزار و 800 میلیارد ریال دیگر نیز در دست بررسی است که بزودی جذب خواهد شد .
وی به بند الف تبصره 18 در خصوص پرداخت تسهیلات نوسازی و بهسازی واحد های تولیدی در بخش کشاورزی و تولید اشاره کرد و گفت : 40 درصد این تسهیلات ابلاغ شده که دستگاه‌های اجرایی استان توانسته‌اند 100 درصد از 40 درصد تسهیلات را جذب کنند و همچنین نیاز است، تا دولت و بانک مرکزی در محاسبه سود تسهیلات و فرمول محاسبه تسهیلات به بانکها را تسریع نمایند.
استاندار سمنان کاهش نرخ تسهیلات از 17 به 12 درصد را یکی از پیشنهادات مصوب در نشست استانداران با وزیر کشور در کارگروه اقتصادی عنوان کرد و افزود: در این جلسه پیشنهادات زیادی در جهت جهش تولید بررسی گردید و یکی از پیشنهادات کاهش سود تسهیلات رونق تولید بود که امید است با اجرای این پیشنهاد گام‌ مهمی در راستای حل مشکلات‌ تولید برداشته شود.
آشناگر همچنین با تاکید بر حل مشکلات واحد های تولیدی در استان گفت: آب یکی از عناصر مهم درچرخه تولید است و چنانچه آب مورد‌ نیاز کارخانجات تامین نشود در تولید مشکل ایجاد خواهد شد، لذا بهره گیری از پساب ها میتواند در تامین آب مورد نیاز بخش صنعت موثر باشد.
وی در این راستا تاکید کرد تا بررسی وضعیت پساب های استان در دستورکار قرار گیرد .
تاریخ:
1399/02/24
تعداد بازدید:
1056
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal